Get Adobe Flash player

Kolacja walentynkowa

Wyjątkowe walentynki wymagają zadbania o odpowiedni, romantyczny nastrój. Można go uzyskać rezerwując stolik w eleganckiej restauracji dla dwóch osób. W blasku świec przy lampce czerwonego wina i aromatach afrodyzjaków, wydobywających się z kunsztownie przyrządzonych specjalnie na tą okazję potraw, uczucia pary zakochanych rozpalają się gorącym ogniem miłości. Doskonałym dopełnieniem po takim posiłku jest romantyczny spacer we dwoje. Po powrocie do domu warto również zadbać o zmysłową oprawę w sypialni. Wiele sklepów (internetowych i stacjonarnych) oferuje bowiem różnego rodzaju zestawy bielizny na 14 lutego zarówno dla pań, jak i dla panów. Odpowiednie jej wykorzystanie może dodać pikanterii i dodatkowego smaczku nocy walentynkowej.

Walentynkowa randka przygotowana we właściwy sposób sprawia, iż jeszcze długo po jej zakończeniu zostaje ona w pamięci zakochanych, tworząc tym samym wspaniałe wspomnienia, do których wraca się bardzo często i chętnie. To właśnie specjalnie na dzień 14 lutego wiele restauracji oferuje specjalne udogodnienia dla zakochanych. Sale przystrojone są odpowiednimi motywami wraz z romantyczną oprawą muzyczną. Niektóre lokale w swojej ofercie proponują nawet występ zespołu muzycznego, grającego miłosne utwory połączone z dedykacjami i wyrazami uczuć. Tego tupu dodatki cieszą się sporym powodzeniem i gwarantują ciekawe urozmaicenie w trakcie tego wyjątkowego dla par wieczoru.

Stoliki w ekskluzywnych restauracjach warto jest zamawiać z dużym wyprzedzeniem tak, aby mieć pewność, iż nie zabraknie dla nas miejsc. W przypadku ograniczonych funduszy taką samą romantyczną kolację można zorganizować w zaciszu własnego domu. Wspólny stół odgrywa bowiem bardzo istotną rolę w partnerstwie, a szczególnie w relacjach małżeńskich. Najczęściej organizacją takich uroczystych kolacji zajmują się mężczyźni, ponieważ najpiękniejszym prezentem walentynkowym dla wielu kobiet są samodzielnie przygotowane dania przez ich życiowych partnerów. Odciążenie kobiety od codziennych obowiązków w ten szczególny dzień sprawi, że poczuje się wyjątkowo.

Oprócz dobrej jakości czerwonego wina na stole dla zakochanych powinny zagościć dania główne i desery. Odpowiednio przyrządzone owoce morza, lasagne, wegetariańska tortilla, faszerowane warzywa czy ciasto tiramisu to tylko niektóre z wielu propozycji na ten wieczór.